Nový rok v plnom prúde

Od konca decembra v zariadení na Adlerovej funguje zrekonštruovaný výťah. Tejto udalosti sa potešili najmä klientky s malými deťmi a klientky bývajúce na vyšších poschodiach. V novom výťahu sa cítime bezpečne a zatiaľ ho spokojne využívame. 

Počas tejto pandemickej situácie u nás prebieha pravidelné testovanie našich klientov a zamestnancov. Zatiaľ s priaznivým výsledkom – negatívny. Doposiaľ sme mali od nového roka v karanténe iba deti, ktoré ju mali nariadenú zo školských zariadení. 

Komunitné centrum v rámci možností už rozbehlo svoje novoročné aktivity pomáhajú s prípravou na školské vyučovanie, vedú detský klub, ktorý dáva priestor mamičkám na skupinové aktivity alebo konzultácie so psychológom, no a v posledných dňoch naše šikovné mamičky využili aj zvyšnú nakladanú kapustu a na spoločnom varení pripravili chutné kapustníky, ale aj pečené či parené buchty. 

Tvoreniu sa od začiatku roka venujeme na všetkých úsekoch, deti v Komunitnom centre si vyskúšali metódu, pri ktorej pokvapkali papier farbami, rozfúkali ich a dotvorili obrázky, klienti denného stacionára si zas terapeuticky posúvali výkresy a každý podľa svojich pocitov obraz dotváral, čím vznikli krásne spoločné práce.

Comments are closed.