Zo života v Komunitnom centre

V októbri šikovné žienky pripravovali dobroty na Halloweensku párty. Aj ochutnávač zhodnotil, že je to jedlé. Kým žienky vyvárali dobroty, detičky tvorili. Kto nemal svoju, mohol si ju vyrobiť sám.


A aký by to bol Halloween bez tekvíc? Žiadny. Preto sa u nás v Komunitnom centre vyrezávalo a vyrezávalo. Alebo rovno vydlabávalo, a to aj rukami. A popritom sa maľovalo na tvár a piekli sa šišky našej pani Ingy. Tie sú naozaj úžasné. Deti si dorábali masky a všetci sa náramne radovali na spoločnú prechádzku v maskách. Halloween a zábava ide predsa dokopy. Tento rok sme sa aj z dôvodu opatrení súvisiacich s COVID – 19 presunuli do blízkeho lesoparku a to rovno v karnevalových maskách.  A zábava graduje a graduje, a v lese sa spieva a tancuje. O rok veríme, že nám opatrenia dovolia urobiť párty takú, na akú sme boli zvyknutí, avšak aj teraz máme veľa pekných spomienok. Detičky sa tešili zo sladkostí, a my dospelí sme si užívali smiech a dobrú náladu. Aj to predsa k našej práci patrí.


Komuniťáci nezaháľali, a už od novembra sa chystali na zimu. Veď aké by to boli Vianoce bez fantastickej kapustnice. Kto kapustu nakladá vie, že na to veľakrát treba silu ozajstného chlapa. Preto nám jeden pomáhal, lebo naložiť 30 kíl dá predsa zabrať. A že bola fantastická sa presvedčilo 30 rodín, ktoré si z kapusty navarili vianočnú kapustnicu.

„Milý Ježiško. My v Komunitnom centre poznáme veľa dobrých a šikovných detí. Tie Ti už píšu listy, lebo vedia, že takýchto dobrých detí je habadej, a do Vianoc máš veľa práce. Preto tie naše priania už odovzdáme Tvojmu škriatkovi, ktorý Ti ich všetky odovzdá. Už teraz Ti ďakujeme.“ Aj v takom duchu sa nieslo posolstvo detí z Komunitného centra priamo škriatkom z OZ Charity Shop, ktorí toto posolstvo odovzdali Mikulášovi. Títo dobrí škriatkovia pripravili pre deti 60 sladkých balíčkov. Za čo im veľmi pekne ďakujeme.

Dostávať darčeky miluje každý. Ale ten pocit, obdarovať niekoho, kto možno je už sám, a nemá svojich blízkych, je ešte krajší. Preto sme sa rozhodli potešiť seniorov a zapojiť sa do krásnej akcie: Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Pomáhali nám najmä šikovné deti, ktoré vyrobili pohľadnice s prianím, a šikovné žienky prichystali krabice od topánok s prekvapeniami (niečo sladké, niečo slané, niečo teplé, niečo pre potešenie, knižka, pohľadnica a aj nejaká drobnosť). Aj takýmto spôsobom sa učíme, že pomáhať druhým je krásny čin. Veríme, že seniorom našich 9 škatúľ vyčarilo úsmev na tvárach. A naše mamičky a detičky zahrial tento skutok pri srdiečku.

To bolo radosti a šťastných tváričiek,
ešte viacej úsmevov, aj Vianočných básničiek.
Ktože to dnes prišiel k nám? No predsa ten snežný pán.
Skutočnú on bradu mal, stále sa len usmieval.
Si Mikuláš či Ježiško? Je to Tvoje priezvisko?
Toľko kriku, toľko jasu, mohli sme dnes zažiť krásu.
V komunitnom to dnes žilo, aj keď veľmi nesnažilo.
 Vidíte tu sladkú kopu? To škriatkovia z Charity shopu.
Tým tiež patrí vďaka veľká, bez nich by chýbala sladká nádielka.
Aj keď na tvárach sme mali rúška, potešili sa všetky brušká.)
Ďakujeme Mikuláš, a o rok nás navštív zas.

Máme to za sebou. Komuniťáčky Zdenka a Aďa mali čo robiť, aby za pár dní prevzali všetky tie balíky, darčekové tašky a krabice plné prekvapení. Aj touto cestou ďakujeme OZ Charity shop za zverejnenie všetkých 44 Listov Ježiškovi na svojej stránke, ďakujeme dobrým ľuďom, ktorí týmto deťom zakúpili všetko po čom túžili (dokonca omnoho viac). A keďže detí v zariadení je omnoho viac, ďakujeme aj ďalším sponzorom, vďaka ktorým naozaj každé dieťa si našlo pod stromčekom prekvapenie. Našou odmenou boli radostné tváričky všetkých detí pri vianočnom stromčeku..

Comments are closed.