Zažili sme Barok a aj viac!

Klienti Denného stacionára majú radi zábavu aj kultúru. Aj preto, ak je príležitosť, využívajú svoj čas aj na návštevu Východoslovenského múzea a tentokrát sme spolu navštívili výstavu Zaži Barok, počas ktorej nám milá sprievodkyňa vysvetlila a porozprávala všetko, čo sa v takomto období dialo, ako ľudia v tejto dobe rozmýšľali, čo sa im páčilo, ako sa obliekali a aké mali zvyky. Myšlienkou projektu je moderná prezentácia a príťažlivé inštalácie zbierok remesla, výtvarného umenia, spoločenského i náboženského života danej doby.

Výstava nás veľmi zaujala, urobili sme si zopár fotiek na pamiatku a plní zážitkov sme odchádzali tešiac sa na ďalšiu výstavu a na našu skvelú sprievodkyňu, ktorá sa nám naplno venovala.

Kultúra nám dvere otvorila aj nedávno a síce na predstavení Harun a more príbehov na Malej scéne Štátneho divadla Košice. Poučný príbeh o láske, rodine, odvahe a priateľstve bol pre nás podnetný a tešíme sa na ďalšie inscenácie v réžii našich divadelníkov.

A nakoľko sa už nevieme dočkať vianočných trhov v našom krásnom meste, tak sme si ako “predprípravu” užili aspoň tie vnútorné trhy, ktoré už v našich obchodných centrách fungujú a kde šikovní remeselníci predstavujú svoje ručné výrobky. Nakoľko aj sami toho veľa tvoríme, dokážeme oceniť aj prácu druhých a ak aj toho veľa nenakúpime, aspoň pochválime. Pretože činnosti robené s láskou si to zaslúžia.

O vianočnú náladu však nie je núdza ani v Komunitnom centre na Adlerovej, kde už šikovné deti pripravili a ozdobili prvý vianočný stromček, čakajúc na Mikuláša, ktorý sa nám, veríme, aj tento rok ukáže :). Keďže máme veľa chodieb a miestností, budeme mať krásnu výzdobu a aj viac tých stromčekov, ale veď máme aj veľa detí.

A záverom ešte chceme vyzdvihnúť spoluprácu s Charity shop Košice, ktoré realizuje akciu Vianočný dobrý skutok, kde sa aj vďaka Vám môžu naplniť aj vianočné priania našich detí. Tie svoje priania v činnosti Komunitného centra s nádejou napísali a nakreslili. Viac informácií o prianiach detí z nášho ZNB a Útulku nájdete priamo na fb stránke Charity shop Košice, VIANOČNÝ DOBRÝ SKUTOK❤️ 6. časť.

Comments are closed.