Vypusťme paru – Zbierka Dni nezábudiek

Pri príležitosti Svetového dňa duševného zdravia organizuje Liga za duševné zdravie SR už po osemnásty krát Dni nezábudiek. Psychosociálne centrum Košice sa ako dlhoročný aktívny člen Ligy za duševné zdravie SR zapája  do koordinácie verejnej zbierky Dni nezábudiek aj v tomto roku. 

Pod jeho koordináciou v dňoch 6. až 8. októbra pribudnú do ulíc dobrovoľníci s „nezábudkovými pokladničkami“. 

Zbierka je spojená s vyberaním dobrovoľných finančných príspevkov darcov za nezábudky, ktoré budú verejnosti v Košiciach ponúkať aj dobrovoľníci z radov študentov stredných škôl: 
Stredná odborná škola automobilová Moldavská cesta 2 
Stredná športová škola Trieda SNP 104 
Súkromná spojená škola HUMAN Starozagorská 8 

Za dobrovoľný príspevok do pokladničiek môžete získať malý modrý kvietok nezábudky, čím pomôžete realizácii aktivít po celom Slovensku, nakoľko vyzbierané finančné prostriedky zostávajú v regiónoch, kde sa vyzbierajú. 

Tohtoročným ústredným heslom je: „Vypusťme paru.“ 
Naša spoločnosť je pretlakovaná. Vnímame čo sa okolo nás deje a mali by sme sa začať rozprávať o tom, ako nanovo vybudovať znesiteľné spoločenské vzťahy. Duševné zdravie jednotlivca závisí od duševného stavu celej spoločnosti. Čo vy na to? Cítite to rovnako ako my? 

Okrem toho môžete prispieť aj: 

  • Prázdnou SMS na číslo 833 v hodnote 3€ v sieťach všetkých mobilných operátorov (Telekom, Orange, O2, 4ka (od 1. 10. do 31. 12. 2021) 
  • Platbou na účet zbierky Dni nezábudiek 2021 SK30 6500 0000 0000 2057 1089. (od 1. 10. do 31. 12. 2021) 
  • Cez portál Darujme.sk

Všetky informácie nájdete na stránke www.dninezabudiek.sk 

Odporúčame pozrieť si kampaň LDZ SR “Vypusťme paru”

Comments are closed.