Stacionár v Nižnej Myšli

Program Denného stacionára často tvoria aj výlety za rôznymi zaujímavosťami z nášho okolia. Niektoré si plánujeme dlhšie, iné sú spontánne. Jedným z tých plánovaných bol aj náš výlet do Nižnej Myšle za voňavými ružami, ale nakukli sme aj do historického Kláštoriska z 13. storočia. Výlet sa nám všetkým veľmi páčil a naše klientky Vám chceli náš zážitok opísať aj svojimi slovami:

Dňa 13. 7. 2023 sme navštívili rozárium u Bohušov v Nižnej Myšli. Privítali nás milí manželia, ktorí sa venujú pestovaniu ruží. Pán Pavel Bohuš vyštudoval v Nitre hnojárinu a poľnohospodárstvu sa venoval aj po skončení vysokej školy. Všetci sme boli zvedaví na ich záhradu. Vstúpili sme dnu a uvideli 1200 kríkov ruží v 180-tich odrodách. Boli tam ruže parkové, historické či romantické. Odfotili sme sa s ružami a posedeli na lavičkách. Tešili sme sa z pekného zážitku.
Klientka Mgr. Miriam Sert

Klaštorisko v Nižnej Myšli zanechalo vo mne rozpačité myšlienky, ako to nechali schátrať. Kostol bol moderne zrekonštruovaný z r. 2013 aj moderná krížová cesta, takú som ešte nevidela. Aj keď sme zmokli, veľmi sa nám tam páčilo. 
Klientka Bc. Miroslava Matiková 

A kam sa naše nôžky vyberú nabudúce, to sa nechajte prekvapiť 😉

Comments are closed.