Spájame komunity

Prepájanie komunít sa nám páči a preto sme sa minulý týždeň s klientmi Denného stacionára rozhodli spoločne stráviť čas s klientmi Komunitného centra, kedy sme si oddýchli a načerpali energiu pri divadelnom predstavení Cirkus Charms, ktoré si klienti (a my s nimi 🙂) užili naplno. Niektorí mali síce zmiešané pocity, predsa len bol tento typ divadla novinkou, no úsmev mal nakoniec na tvári každý. Akoby aj nie, keď sa s nami odfotili aj niektorí herci 😊  

Ďalšou spoločnou aktivitou bola exkurzia –  prehliadka vodohospodárskeho zariadenia ČOV Košice,  v Kokšov Bakši. 

Úvodom exkurzie sme si pozreli inštruktážny film o celom procese čistenia vody, následne na to sme sa presunuli aj s naším sprievodom k jednotlivým čističkám vody, kde sme mali možnosť tieto procesy vidieť v praxi. 

Náučný deň sme ukončili návštevou v Bernátovciach, kde sme navštívili Oázu  – nádej pre nový život, pokochali sme sa záhradami a nejaký čas sme strávili so zvieratkami, o ktoré sa obyvatelia Oázy starajú. 

No a vzťahy utužuje aj dobré jedlo a tak sme sa tentokrát spoločnými silami pustili do varenia Prvého komunitného gulášu. Počas celého dňa vládla príjemná atmosféra, ktorú dopĺňala hudba, tanec a spev. Navzájom sme si pomáhali pri varení a nosení dreva. 

Guláš sa nám podaril (približne 50 ľudí nasýtil!) a všetci odchádzali domov najedení a spokojní a niet pochýb, že si to radi znovu zopakujeme 😊 Pre deti z KC to tiež bola aktivita na zahájenie letných prázdnin, čo si tiež náramne vychutnali 😊 A ďakujeme aj žienkam zo ZNB a Útulku, ktoré deň vopred všetky suroviny nachystali! 

Comments are closed.