S Komunitným centrom do ZOO

Aké by boli prázdniny bez návštevy ZOO? Nijaké. Aj tento rok sme požiadali priamo riaditeľa Košickej Zoologickej záhrady o zľavnený vstup pre klientov Komunitného centra. A veruže sa oplatilo. Hneď sa s nami skontaktovala veľmi milá vedúca oddelenia vzdelávania a marketingu pani Eva Malešová, s ktorou sme sa aj napriek uvoľneným opatreniam súvisiacim s pandémiou COVID 19 dohodli, že tento rok navštívime ZOO v dvoch skupinách. V prvej boli mamičky a detičky zo Zariadenia núdzového bývania a Útulku na Adlerovej ulici, a druhýkrát sme navštívili ZOO aj s klientmi Denného stacionára Včielka. V obidvoch skupinách boli aj deti, ktoré tento rok navštevujú Denný tábor organizovaný Komunitným centrom.

Vedeli ste, že Zoologická záhrada Košice je celkovou rozlohou, veľkosťou expozičnej časti a počtom chovaných jedincov živočíchov, najväčšou zoologickou záhradou na Slovensku a dokonca aj v Strednej Európe? Nevedeli to ani naši klienti, preto sme sa cestou tam rozprávali aj o takýchto zaujímavostiach. A keďže prekvapením bol aj vstup do Dinoparku, deti sa zaujímali najmä o všetkých tých veľkých jašterov. Pravdu povediac, tu sme mali medzery v dinosaurích poznatkoch práve my. No, platí staré pravidlo, že učíme sa celý život.

Keďže dobre vieme, aký záujem je o návštevu ZOO najmä v letných mesiacoch, a je tam vždy veľa ľudí, rozdali sme našim deckám biele šiltovky, aby sme ich ľahšie spočítali, a mali vždy na očiach.

A dosť bolo už tých slov, pretože niekedy sa zážitky proste nedajú opísať. Malí, veľkí, dospelí, proste všetci sme si užili nádherné chvíle. Pomaličky sme sa presúvali od opičiek do Dinoparku, kde sme cestou videli leva či pandu červenú, tulene či tučniaky. Nakŕmili sme aj srnky a jelenčeky, pozdravili ťavy, či deťom vysvetlili, že ten koník s pruhmi nie je nič iné ako zebra.

Po návšteve Dinoparku sme sa zastavili aj na detskom ihrisku a po pekne prežitom dni sme odchádzali nabitý energiou radosti. Mamičky vysmiate, deti unavené, pracovníci spokojní, že sme aj v týchto neľahkých časoch na chvíľu zabudli na všetko okolo nás.

A že deti s tými zážitkami žijú aj naďalej svedčia aj stretnutia v rámci aktivity Tvorivý svet detí, kde ešte stále maľujú a maľujú tú našu krásnu Zoologickú záhradu.

Týmto sa chceme veľmi pekne poďakovať Zoologickej záhrade Košice za nádherne strávené dva dni. Ďakujeme.

Comments are closed.