Rok v znamení 200. výročia narodenia grófa J. Andrássyho

Prvé jarné dni a teplejšie počasie nás, klientov denného stacionára, vedie k tomu, aby sme čo najviac času trávili vonku v prírode, vnímali jej krásu a pestrosť z prebúdzajúceho sa zimného spánku. Naším cieľom je obohatiť ducha, myseľ, psychicky a fyzicky zrelaxovať. Výletom do mesta Trebišov sa nám to podarilo naplniť.

Pri príležitosti 200. výročia od narodenia grófa J. Andrássyho sme navštívili výstavu s názvom ANDRASSY 200, ktorá je umiestnená v jeho kaštieli, kde trávil posledné roky svojho života. Táto výstava prezentuje život jedného z najväčších politikov 19. storočia – grófa Júliusa Andrássyho – predsedu uhorskej vlády a neskoršieho ministra zahraničných vecí Rakúsko-Uhorska, ktorý je pochovaný v rodinnom neogotickom mauzóleu na brehu jazierka v trebišovskom mestskom parku.

Prechádzkou nádherným parkom sme popri jazierku prišli až k spomínanému mauzóleu. Mali sme možnosť nazrieť a obdivovať jeho architektúru, súsošie a sochu ich dcéry plačúcej nad hrobom rodičov J. Andrássyho a jeho manželky.

A aby sme urobili niečo pre svoje zdravie, prechádzku v parku sme vyžili na zber medvedieho cesnaku, ktorého liečivé účinky sú nám veľmi dobre známe.

Comments are closed.