Predvianočný čas v Komunitnom centre

Všetci to dobre poznáme. Už od mesiaca november myslíme na Vianoce a na to, čo všetko je potrebné pripraviť a zabezpečiť. Ani v našom Komunitnom centre to nebolo inak. Všetko začalo v novembri písaním listov pre Ježiška. Každé dieťa predsa už od leta premýšľa nad tým, aký darček by chcelo nájsť pod vianočným stromčekom. My sa každým rokom snažíme zabezpečiť darčeky pre deti, aby aj oni zažili svoj vianočný zázrak. Aj tento rok sa nám to podarilo vďaka podpore a spolupráci so zamestnancami personálnej agentúry ManPowerGroup Slovensko s.r.o. A tak všetky listy putovali až do Bratislavy.

Ani naše mamičky nezaháľali a na tvorivých dielňach pilne pracovali, aby nám pomohli prichystať vianočný koncert Psychosociálneho centra, ktorý sa konal dňa 2.12.2019. Spoločne sme vyrábali rôzne dekoračné predmety, mydlá a sviečky, ktoré slúžili ako poďakovanie účinkujúcim, ale aj návštevníkom tohto výnimočného koncertu ku 25. výročiu vzniku Psychosociálneho centra Košice.

Začiatkom decembra zaručene rozžiari radosťou detské srdcia sv. Mikuláš. Ani u nás to nebolo inak. Už 4. decembra sme sa prezliekli za škriatkov a v spoločnosti Mikuláša sme potichu chodili po chodbách Adlerovej, aby sme prekvapili naše deti. A veru sme ich riadne prekvapili. Nezabudnuteľné boli výrazy nie len detí, ale aj mamičiek, keď otvorili dvere a tam stál Mikuláš, škriatkovia a sob. Každé dieťa dostalo balík sladkostí a samozrejme nechýbalo ani spoločné fotenie s Mikulášom. Za balíčky plné sladkosti ďakujeme Charity shop Košice.
Aj tento rok nám Mikuláša stvárnil Radovan Višňovský, ktorý je na nerozoznanie od originálu. Veď posúďte sami.

Neodmysliteľnou súčasťou prípravy na Vianoce je pečenie. Pustili sme sa teda aj my do pečenia medovníkov. Srdiečka, zvončeky, štvorlístky či prasiatka sa zmenili na voňavé medovníčky. Najprv sme napiekli a potom sme poctivo zdobili cukrovou polevou.

Nastal čas, aby sme si v tento sviatočný čas pripravili vianočné posedenie. Naša Klubovňa Foresta Gumpa sa na chvíľu premenila na vianočnú krajinu. Prípravy prebiehali od samého rána. Zatiaľ čo sme chystali stoly v Klubovni, v Komunitnom na poschodí začala rozvoniavať kapustnica. Musíme pochváliť naše kuchárky, ktoré sa postarali o všetky hladné žalúdky. Atmosféru nášho posedenia sprevádzala príjemná hudba, vôňa dobrôt a smiech.

V tento predvianočný čas nestačí myslieť len na to, či Ježiško navštívi nás. Dôležité je myslieť aj na druhých. Preto sme sa rozhodli urobiť radosť starkým a starenkám, ktorí sa často cítia osamelí. Zvolali sme detičky aj mamičky a pustili sme sa do výroby vianočných pozdravov. Pribalili sme aj malé darčeky a s deťmi sme sa vybrali vykúzliť pár úsmevov. Potešilo nás, že sa nám túto myšlienku podarilo zrealizovať a ďakujeme domovu dôchodcov na Garbiarskej ulici, že nám otvorili svoje dvere. Túto milú aktivitu sme si nazvali „Zo srdca seniorom“.

Najkrajším zakončením pre nás dospelých a hlavne pre všetky deti bez ohľadu na vek je samozrejme odovzdávanie darčekov pod vianočným stromčekom. Náš špeciálny Ježiško k nám pricestoval až z Bratislavy, aby mohol potešiť deti na Adlerovej 4. Všetci sme sa zišli v Klubovni Foresta Gumpa a netrpezlivo čakali na ich príchod. Samotné rozdávanie darčekov sprevádzal veľký jasot a piskot detí. Z darčekov sa tešilo až 60 detí. Radosť neskrývali ani tí najstarší.

Týmto chceme ešte raz poďakovať zamestnancom ManPowerGroup Slovensko s.r.o. za to, že nám aj tento rok pomohli zabezpečiť darčeky pre deti, nášmu jedinečnému Radovanovi Višňovskému, ktorý k nám opäť prišiel ako Mikuláš a Charity shop Košice za to, že pre nás nachystali až 60 mikulášskych balíčkov.

Ďakujeme, že pomáhate iným.

Vaše KC

Comments are closed.