Letné aktivity pokračujú

Klienti denného stacionára sa zúčastnili prehliadky – výstavy bábik zo st. Peterburgu v LitParku a svoje kultúrne zážitky doplnili tento týždeň aj návštevou Východoslovenského múzea, kde mali možnosť pozrieť si hneď tri zaujímavé výstavy. Boli to Poklady podmorského života, Zbrane a zbroj bronzovej doby a Život biskupa Žigmunda Bubicsa. Tieto expozície sa klientom veľmi páčili, nakoľko mali možnosť bližšie spoznať pestrý život pod hladinou a zároveň sa v jedno dopoludnie dozvedieť aj nemálo z histórie. Horúce dni je však dobré spestriť si nielen umením a kultúrou, ale aj výbornou zmrzlinou, ktorú si klienti vychutnávali v mestskom parku, v ktorom boli situované aj krásne automobilové veterány v rôznych prevedeniach a farbách, ktoré nám pripomínajú, že dnešné auto, ako ho poznáme, kedysi vyzeralo trošičku odlišnejšie. 

V lete to žije aj v našom zariadení na Adlerovej, kde sa príjemné dopĺňa aj užitočným, a tak o aktivity nie je núdza. Počasie prialo vydarenej spoločnej opekačke, kde sme sa s klientmi mohli schovať pred horúčavami do blízkeho lesa, pekne pod stromy, a užiť si tak trochu prírody. Dobré jedlo, zábava, kto by tým nenačerpal energiu? A tú sme hneď využili aj pri „letnom upratovaní“. Obliecť pracovné oblečenie, „vyhrnúť rukávy“ a poďme makať. Cieľ? Vypratať a upratať zariadenie na Adlerovej, starý a poškodený nábytok, neporiadok zo skladov či bytov… A podarilo sa! V pracovnom nasadení boli spolu so zamestnancami ZNB a KC aj usilovné ženy i deti, veľkokapacitný kontajner sa podarilo naplniť za doobedie. Dobre vykonaná práca sa cení, a to aj preto, že všetci pomáhali dobrovoľne, pre podporu komunity. 

Zároveň bol začiatkom augusta úspešne realizovaný nábor záujemcov o príležitostné práce pre tretí turnus. Práce sú od minulého týždňa vykonávané pre Správu mestskej zelene v Košiciach a my sa tešíme na spoluprácu. 

Comments are closed.