Komunitné centrum v pozitívnom duchu

Aj keď na mnohých miestach to od začiatku roka 2021 vyzeralo, akoby čas zastal, u nás v Komunitnom centre to naopak žilo naplno.

Síce sme nemohli robiť aktivity ako sme zvyknutí, ale to nás nezastavilo od toho, aby sme boli aktívni v našej práci. Plne sme sa venovali individuálnym poradenstvám, zháňaniu pomoci pre našich klientov a hlavne osvete zameranej na zamedzenie šírenia COVID-19.

Tento čas sme využili aj na malé prerábanie našich priestorov. Presťahovali sme sa do novej kancelárie a vytvorili sme tak väčší a útulnejší priestor na naše aktivity. Na začiatku roka sme sa nechali zaočkovať proti COVID-19 a následne sme pomáhali aj našim klientom, ktorí mali o to záujem. Psychosociálne centrum v apríli zorganizovalo aj očkovanie pre klientov prostredníctvom VOS a sme hrdé na naše klientky, ktoré nepodľahli hoaxom a odhodlali sa dať sa zaočkovať proti COVID-19. Rady sme ich v tejto situácii sprevádzali.

Ako v mnohých domácnostiach aj u nás bolo hlavnou témou dištančné vyučovanie. Zo všetkých síl sme sa snažili poskytnúť deťom priestor na plnohodnotné dištančné on-line vzdelávanie. Veľmi rýchlo sme sa museli premeniť na počítačových technikov, učiteľov, distribútorov úloh či hlavných komunikátorov s učiteľmi. Týmto skladáme klobúk pred všetkými učiteľmi, ako to v tomto náročnom čase s deťmi zvládali. Dnes sme veľmi radi, že sa deti vrátili do škôl, veď už samé vraveli, že radšej v škole ako za počítačom.


Ani u nás nebolo výnimkou, že mnohé rodiny prišli o živobytie. Preto sme spolu so Zariadením núdzového bývania a s Útulkom na Adlerovej 4 zmobilizovali svoje sily, rozhodili naše siete a zháňali pre tieto rodiny pomoc. Počas tohto obdobia sme rozdávali rôzne potraviny, hygienické potreby, rúška a respirátory či pomáhali so zabezpečením ošatenia, obuvi i bytových a domácich potrieb. Klientov sme zároveň zapájali aj do rôznych pomocných projektov od iných organizácií či nadácií. Všetkým dobrým dušiam, ktoré nám v tomto pomohli, srdečne ĎAKUJEME.

Postupne, ale isto sa však opäť vraciame do nejakého toho normálu. Aj my opatrne, ale s radosťou spúšťame aktivity pre dospelých aj deti. Už sme začali s obľúbenou ARTE mini, s detskými výtvarnými krúžkami, spoločne sme si pozreli aj on-line divadelné predstavenie. Za to patrí veľké ĎAKUJEME Spišskému národnému divadlu, ktoré nám ponúklo on-line vstupenku zadarmo.

Takže Komunitné centrum plnou parou vpred a vždy s úsmevom. Tešíme sa na Vás priatelia.

Comments are closed.