Klub mladých turistov

Ak sa zamyslíme nad tým, čo sme robili v Komunitnom centre toto leto, predstavíme si mnoho krásnych a veselých spomienok, presne tak ako aj po minulé roky. Lenže leto 2020 bolo výnimočné kvôli špeciálnej aktivite a desiatim mladým ľuďom. A presne o tom Vám porozprávame v tomto článku.

Začalo to jedným veľkým nápadom a predstavou náučných a zábavných výletov počas celého leta. Ďalším krokom bol nábor detí, ktoré by mali o tieto výlety záujem. Prihlásilo sa 10 aktívnych mladých ľudí vo veku od 9 do 14 rokov. Vytvorili sme plán výletov, zvolali mamičky, ktoré dovybavovali bezplatnú dopravu na vlak a ofotili kartičky poistencov. Dohodli sme sa , že po každom výlete budeme mať BONUS vo forme nejakého zážitkového prekvapenia. Oslovili sme  majiteľov podnikov a prevádzok, ktoré sme sa chystali navštíviť, a požiadali ich o možnú skupinovú zľavu. A takto vznikol Klub mladých turistov.

Nastal čas, aby sme sa vybrali na prvý výlet. Naše kroky viedli lesom a kopcami až na chatu Hrešná. Najviac si isto mládež z tohto výletu pamätá odmenu, ktorou bola Bobová dráha. Radosť bola veľká a našla sa len jedna osôbka, ktorá sa dráhy bála. Počas druhého výletu dostali naše nohy zabrať pri vyšliape na Vyhliadkovú vežu. Aj tu síce spočiatku trochu prevládal strach z výšok, no nakoniec každý zdolal vrchol veže. Na oddych ale nebolo veľa času. Čakal nás totiž  turnaj v bowlingu.

Za najväčší výlet určite môžeme označiť prechádzku okolo Štrbského plesa. Už len samotná cesta tam nám dala zabrať. Ako prekvapenie bola návšteva Tricklandie v Starom Smokovci. Táto forma interaktívneho umenia bola pre nás zábavným aj vyčerpávajúcim zážitkom. Viete si predstaviť všetky tie deti? Boli proste všade…

V ďalší teplý slnečný deň sme sa vybrali na štvrtý výlet. Naším cieľom cez lúky i les, bol Horný Bankov. Ešte v tom týždni sme sa vlakom presunuli do Trebejova, kde nás na jednej malebnej chatke čakala guláš párty. Samozrejme, mládež ten guláš musela sama uvariť. A aj úspešne uvarila i rýchlo zjedla.

Posledným výletom, ktorým sme zavŕšili toto leto bol aktívny deň na Ranči Tara. Jazda na koňoch, streľba z plynovej pištole i luku. To všetko vyvolávalo na tvárach detí úsmev od ucha k uchu. Naším plánom bolo zorganizovať ešte bonusový výlet ako prekvapenie pre našich turistov. Žiaľ kvôli epidemiologickej situácii, ktorá oblieha celý svet, sme prekvapenie nemohli uskutočniť. Napriek tomu naň určite nezabudneme a veríme, že čoskoro naň príde správny čas.

Nesmieme zabudnúť spomenúť aj denníky mladých turistov, ktoré mládež vytvorila. Po každom výlete si doň zapísali svoje zážitky, niečo nakreslili a nalepili obľúbenú fotografiu.

Klub mladých turistov bol veľkým prínosom pre každého z nás. Mládež navštívila nové miesta, získala nové vedomosti, zážitky a nadviazala nové priateľstvá. Aj my pracovníci budeme s úsmevom spomínať na tieto výlety. Veď kto by zabudol na 9 ročného chlapca, ktorý príde k Vám so slovami „Pani sociálna, viete jak som mal tú pašteku? Ta kusa pošlo na rúško“, pričom Vám k tvári zdvihne rúško celé od pašteky a vy sa už zmôžete len na hlasný smiech.

Comments are closed.