Denný stacionár a leto v plnom prúde

Za posledný letný mesiac sa toho dá stihnúť naozaj veľa a aj my klienti DS sme v tomto mesiaci nezaháľali. August je mesiacom, v ktorom sme si ešte naplno mohli užívať slnečné a teplé dni. Je ideálnym časom na prežívanie záujmových aktivít v prírode.

Jednou z takých záujmových aktivít zameraných na rozvoj predstavivosti, fantázie, kde ateliérom je príroda, bolo kreslenie. Väčšina našich klientov sa nechala nadchnúť pre krajinné umenie – kreslenie. Našim ateliérom bol mestský park nachádzajúci sa v blízkosti denného stacionára. Možnosti, ktoré nám park poskytuje sme naďalej využívali aj na iné záujmové aktivity, ako sú napr. relaxačné cvičenia na tráve, cvičenia na stacionárnych cvičebných strojoch, prechádzky, alebo sme si len tak posedávali na karimatkách, dekách a spievali, hrali na hudobných nástrojoch. Vychutnávali sme si tak plnými dúškami atmosféru parku.

August je stvorený pre šport a turistiku. Letné dni sme využívali na turistické vychádzky a spoznávanie okolia Košíc. Náučný chodník , ktorý približuje okolie mestskej časti Kavečany, nás zaviedol ku horskej chate Hrešná. Turistickými chodníkmi územím košických lesov, sme si užívali krásu prírody. Do Kavečian sme sa ešte raz vrátili, aby sme sa v nádhernom prostredí malebného údolia vydali za poznaním do minulosti, kde sa nám odkrýval nepoznaný svet dinosaurov. V Dino Parku ZOO Košice sme mohli vidieť desiatky druhohorných vládcov našej planéty v životných veľkostiach a zároveň si odniesť nové poznatky o histórii našej planéty.

Letné teplá sú ako stvorené na osviežujúce nápoje, alebo príjemné posedenie pri kávičke. Obľúbenou sa nám stala kaviarnička – chránená dielňa „Kaviareň od srdca“, s ktorou by sme chceli v budúcnosti nadviazať spoluprácu a odprezentovať šikovnosť našich klientov či už z oblasti výtvarnej, literárnej, alebo hudobnej.

Pre letné obdobie je úplne bežné osvieženie ponorením sa do bazéna s príjemne chladivou vodou. Na mestskej plavárni sme si mali možnosť vyskúšať naše znalosti v oblasti plávania. A aj tí, ktorí si neboli istí a mali rešpekt pred vodou sa postupne odhodlali, nabrali odvahu a chuť učiť sa plávať.

Aj my klienti denného stacionára Včielka sa chceme podieľať na rozvoji a zveľaďovaní nášho mesta. Preto sme prijali výzvu Komunitného centra so sídlom na Adlerovej ulici, ktoré v rámci svojich aktivít spolupracuje s Mestskou časťou Košice-Dargovských hrdinov a zapojili sa tak do skrášlenia okolia školy na Fábryho ulici. Pracovným nástrojom sa nám na dva dni stal maliarsky štetec. Výsledkom našej práce a nových nadobudnutých „maliarskych zručností“ bol natretý plot okolo areálu školy.

Leto sa končí a my sa už tešíme na malebnú jeseň s jej farbami a darmi prírody, ktoré využijeme v našej kreatívnej tvorbe.

Comments are closed.