Klienti Denného stacionára nezostávajú len za dverami centra. V sprievode odborného personálu sa spoločne vydávajú rozšíriť si znalosti napríklad aj do neďalekej knižnice Hornádka v rámci siete Knižníc pre mládež mesta Košice. Viacerí už aj s preukazom čitateľa, ostatní zatiaľ len ako doprovod, prichádzajú ku knihám ako k možnosti zahĺbiť sa do zaujímavého čítania. Niektorí siahajú po literatúre faktu, iní po pútavých príbehoch plných dobrodružstva, hrdinov a odvážnych ciest do neznáma. Spoločné zdieľanie načítaného potom pomáha rozvíjať pamäť, komunikáciu v skupine, zlepšuje vyjadrovanie aj schopnosť počúvať. Biblioterapiu máme v rámci činnosti denného stacionára zaradenú ako pravidelnú aktivitu aj priamo u nás, spestrenie prechádzkou však naši klienti vítajú. A marec, ako mesiac kníh, vypĺňajú knižným programom aj v komunitnom centre. V marci bola súčasťou návštevy knižnice aj prednáška pre deti, ako to v knižniciach chodí, prečo sa tu (ak musíme) rozprávame len potichu, akú literatúru tu môžu čitatelia nájsť a ďalšie zaujímavosti z knižného prostredia.
Komunitné centrum v marci realizovalo aktivitu ku Medzinárodnému dňu žien, kedy sa klientky mali možnosť venovať samé sebe, čomu pomohli aj študentky SOŠ Gemerská. Budúce vizážistky a kaderníčky môžeme hodnotiť len pozitívne, v ich starostlivosti sa naše klientky cítili naozaj spokojne.
V rámci činnosti sa komunitné centrum venuje aj edukácii formou besied. V marci prebehlo skupinové stretnutie na tému Prevencia užívania alkoholu, možnosti stretávania sa a význam podporných skupín v Košiciach. Klienti sa venovali aj téme Výživa ako primárna prevencia zdravia a hygiena pri uskladňovaní potravín.



