Aktuality v PSC

V týchto dňoch je často tak teplo, že na nejaký väčší výlet nie je ani chuť, ani energia. Na druhej strane na dobré osvieženie sa už energia nazbiera a preto tu a tam klienti denného stacionára využívajú možnosť blízkej krytej plavárne s príjemnou teplotou vody, v ktorej si nielen zaplávajú, oddýchnu, ale aj zacvičia, čo prispieva k zlepšeniu fyzickej kondície. 

Ak však na chvíľu máme chuť na trochu lesa, už uvažujeme, kam by sa dalo ísť. Dopočuli sme sa, že jeden obyvateľ Malej Idy vybudoval okolie studničky v lese neďaleko Bukovca. Rozhodli sme sa preto toto miesto navštíviť. Najskôr sme sa zastavili pri jazere na Bukovci a pokochali sa výhľadom na pokojnú vodu a potom sme sa vybrali cez les k samotnej studničke. Počas cesty sme si nazbierali prírodný materiál, ktorý neskôr použijeme na tvorenie výrobkov a naším cieľom bol oddych a občerstvenie pri studničke. 

No a pre zlepšenie koordinácie oka a ruky je dobrý aj jeden skvelý šport – stolný tenis! Ten si klienti Denného stacionára prišli zahrať do Komunitného centra na Adlerovej. Loptičku poriadne ponaháňali aj klienti Komunitného centra, dospelí, deti, mladší aj starší. Priateľské zápasy preverili naše schopnosti, ale aj ukázali, komu to ide lepšie a kto potrebuje ešte trochu tréningu. 

Do týchto teplých dní Vám prajeme dobrú náladu a najmä chládok.  

Comments are closed.