Aktívny týždeň v Komunitnom centre

Priatelia, už je to nejaká chvíľa, čo sme sa Vám prihovorili naposledy. Nie však preto, že by sme nemali čo povedať, ale preto, že tak trošičku nestíhame 😀 Ako sme už spomínali, ak nám korona dovolí, rozbehneme to naplno. Tak sa aj stalo. Aktivity za aktivitami. Navyše tu máme leto, a to treba nejako kreatívne vyplniť.

Napríklad zhrňme si tento týždeň. Začali sme obľúbenou spoločnou opekačkou. Schovať sa pred týmito horúčavami do lesa, pekne pod stromy a užiť si trochu prírody… dobré jedlo, zábava aj štipka vzrušenia. Kto by sa z takej akcie netešil?

Ani sme si neoddýchli a čakalo nás kopa driny. Obliecť pracovné oblečenie, symbolicky „vyhrnúť rukávy“ a poďme makať. Cieľ: vypratať a upratať zariadenie na Adlerovej. Starý a poškodený nábytok, všetok bordel zo skladov či bytov… spoločne s pracovníkmi ZNB a našimi usilovnými ženami i deťmi sme naplnili veľkokapacitný kontajner za doobedie. Sme hrdé, ako to zase lepšie u nás vyzerá a ako sa dobrovoľne všetci zapojili do práce. Pomáhať si treba priatelia, veď sme jedna komunita Našich dobrovoľníkov sme aj patrične odmenili, veď si aj zaslúžili.

A stále nekončíme. Aj keď sa nám pravidlá a opatrenia okolo korony trocha uvoľnili, stále myslíme na to, čo nás ešte čaká. Preto nezabúdame na osvetu zameranú na očkovanie proti COVID-19. V tomto týždni sme stihli aj so skupinkou našich statočných klientok malý výjazd za očkovaním. Sme hrdé na to, že sa pod našimi krídlami nájde stále viac odvážnych ľudí, čo sa rozhodnú neveriť všetkým nepravdám na tému očkovania. Naše Komunitné centrum naďalej poskytuje dôveryhodné informácie na túto tému, pomáha s registrovaním, ponúka sprievod na očkovanie, ak má niekto veľký strach, či postráženie detičiek počas očkovania. Sme v tom spolu

Teraz nás čaká august plný výletov a zábavy. O všetkom Vám samozrejme porozprávame

Comments are closed.