Aktivity pokračujú či prší, či svieti slnko!

Klienti denného stacionára sa v minulom týždni vybrali spoločne na film King, pri ktorom sa zrelaxovali a oddýchli si. Film sa všetkým veľmi páčil a mláďa leva, ktoré v ňom hralo, si odnieslo veľký úspech.

Zvieratkami sme však žili aj ďalší deň, keď sme navštívili Východoslovenské múzeum a prezreli si výstavu rôznych druhov sov žijúcich v meste, ale i v prírode. Súčasťou našej prehliadky bol aj odborný výklad – popis života týchto živočíchov a zaujímavosti, typické pre jednotlivé druhy. Klienti mali aj na konci prehliadky mnoho otázok a už teraz sa tešia na ďalšie expozície múzea.

Zanedbaná nezostáva ani psychická stránka klientov, ktorej sme venovali dopoludnie v mestskom parku. Príjemný chládok sme využili na arteterapeutickú aktivitu – klienti mali na výkres vyjadriť, ako vnímajú svoje okolie.

Na čerstvom vzduchu sme však neboli jediní, aj naše Komunitné centrum vymýšľa mnoho vonkajších aktivít a využíva príjemné počasie na 100%. Nedávno zorganizovali akciu „Športom ku zdraviu“ – Mini futbalový zápas v podaní detí z KC. A že im to išlo skvelo! A detičky sú šikovné nielen s loptou, ale aj v kuchyni, čo predviedli pri tvorbe Tekvicovo – zemiakových placiek, ktoré sa podarili na výbornú.

Comments are closed.