Ako sme sa mali v mesiaci júl

Mesiac júl sa niesol v znamení teplých dní. Vzhľadom na nestabilnú epidemiologickú situáciu a náš záujem o prevenciu respiračných ochorení sme veľa času trávili prechádzkami, športovými aktivitami, relaxáciou, čítaním a muziko-terapeutickými aktivitami v parku, ktoré sme realizovali v rámci sociálnej rehabilitácie našich klientov. V príjemnom prostredí, obklopení prírodou, sme sa ochladzovali chutnou zmrzlinou.

V dnešnej modernej dobe nás potešila výstava historických automobilových veteránov v rôznych prevedeniach a farbách, ktoré nám pripomínali, že auto ako ho poznáme kedysi vyzeralo inak.

Svoj všeobecný prehľad sme si rozšírili návštevou výstavy porcelánových bábik zo st. Peterburgu, ktorá sa konala v Knižnici pre mládež mesta Košice – Litpark. Všetci sme pocestovali v čase a mali sme príležitosť vidieť bábiky v ruských ľudových a svetských kostýmoch.

Naša zvedavosť nás zaviedla aj do Východoslovenského múzea v Košiciach, kde sme si mali možnosť pozrieť expozície podmorského sveta, zbraní a výzbroje bronzovej doby a tiež zbierku zo života biskupa Žigmunda Bubicsa.

Vedomosti z histórie mesta Košice získavame vďaka pravidelným prechádzkam po známych mestských uličkách. Inšpiráciou nám bola kniha Potulky mestom Košice od autorov Milana Kolcuna a Alexandra Jiroušeka.

Klienti denného stacionára pozitívne prijali možnosť pravidelnej návštevy krytej plavárne. Prostredníctvom plávania a cvičenia vo vode si utužujú svoje zdravie a precvičujú pohybový aparát.

Dôležitým cieľom denného stacionára je aj rozvoj tvorivosti, kreativity, jemnomotorických zručností a tréning pamäťových schopností. Výsledkom sú naše dekoratívne práce, ktoré zveľaďujú interiér DS.

Snahou klientov a personálu denného stacionára je vytvárať príjemné prostredie pestovaním a starostlivosťou o kvety v priestoroch Psychosociálneho centra.

Už teraz plánujeme ďalšie športové, kultúrne a iné aktivity, na ktoré sa veľmi tešíme.

Personál a klienti DS

Comments are closed.