Adleráčik

Na obrázku môže byť 4 ľudia, dieťa, stojaci ľudia a interiér

Komunitné centrum má cez leto možnosť ponúknuť deťom viac ako cez školský rok. Aj preto sa rozhodli využiť tento voľný čas detí na zaujímavé zážitkové aktivity a vznikol tak rodinne nazvaný „Denný tábor Adleráčik“, ktorý síce nebeží denne, no má medzi deťmi mnoho priaznivcov. Medzi výlety už stihli zahrnúť návštevu areálu Anička, kde sa všetci vybláznili na trampolínach, kolobežkách i preliezkach a nechýbal ani tréning zručnosti s lukmi a šípmi. Bludisko pocvičilo priestorovú orientáciu malých aj veľkých a určite si to radi zopakujeme. 

Na obrázku môže byť 10 ľudí, stojaci ľudia, vlak a železnica

Nakoľko je potrebné deťom naplniť aj potrebu kultúry, navštívili sme Východoslovenské múzeum v našom meste a mnoho nového sme sa spolu s deťmi dozvedeli na výstavách Merkúr a V moci noci. Druhá spomenutá výstava sa venovala sovám, ktoré hniezdia na Slovensku, a aby sme si o nich zapamätali čo najviac, jednou z ďalších aktivít Adleráčika bolo maľovanie týchto krásnych dravcov. 

Na obrázku môže byť jedlo

A darí sa nám aj s plánovaním väčších výletov, ako toho do Tatier, ktorý sme si riadne užili. Predchádzali mu rozsiahle prípravy, od tých organizačných, cez šikovné mamičky, ktoré vlastnoručne pripravili chutné pizzovníčky na cestu, až po samotný výlet. Decká aj s maminami si užili aktívny oddych na Štrbskom plese, vychutnali si zmrzlinu i zošmyk tobogánom a hoc boli cestou domov nohy ubolené, všetky tváre boli spokojne usmiate.  

 A to je len pár skvelých aktivít, ktorým sa tu venujeme 😊  

Comments are closed.