200% LIFE FREESTYLE MOTOCROSS SHOW – Geča 04.08.2023 – MOTOTERAPIA

Už zo samotného názvu môžeme usúdiť, že aj motorky môžu mať terapeutický vplyv na ľudí. S takouto formou terapie sa mali možnosť stretnúť aj naši klienti denného stacionára „Včielka“. Keďže išlo o motokrosovú šou, nemohli tam chýbať ani deti a tínedžeri zo zariadenia núdzového bývania Psychosociálneho centra.

Zážitok z jazdenia a „lietania“ akrobatov na motorkách bol obohatený o vlastnú skúsenosť a zážitok z jazdenia na motorke. Aj tí, ktorí mali obrovský rešpekt pred silnými, dvojkolesovými strojmi, prekonali svoj strach a nechali sa unášať rýchlou jazdou po futbalovom ihrisku v Geči. Niektorým sa jazda natoľko zapáčila, že si to niekoľkokrát zopakovali.

Srdečná vďaka organizátorom podujatia, že pri ich náročných akrobatických vystúpeniach nezabúdajú aj na ľudí so zdravotným znevýhodnením, ktorým takýmto spôsobom robia život pestrejším.

Ďakujeme Liborovi Podmolovi, Františkovi Mácovi a ich motocross teamu za terapeutický a empatický prístup k našim klientom.


Mototerapia očami klientky denného stacionára Miriam M.

V piatok sme sa vybrali so stacionárom na motocross šou v Geči. Najprv sme sa občerstvili pri stánkoch a potom nám predviedli úžasnú šou na motorkách.

Veľmi som si to užila a rada by som tento zážitok prežila znovu.

Atmosféra bola vynikajúca, všetci sme sa bavili. Po šou nám dali príležitosť vyskúšať si jazdu na motorkách, samozrejme za doprovodu skúseného motorkára. Mne sa to až tak zapáčilo, že som sa zviezla 4-krát.

Každá ďalšia motorka prekonala rýchlosť tej predošlej.

Na tento zážitok nikdy nezabudnem.

Comments are closed.